Studia stacjonarne

Studia I stopnia
BIOTECHNOLOGIA
EKOTECHNOLOGIE I BIOPROCESY
INDUSTRIAL BIOTECHNOLOGY
MENEDŻER ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIA
TECHNOLOGIA ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIE CZŁOWIEKA
 
Studia II stopnia
BIOGOSPODARKA ZRÓWNOWAŻONA
BIOTECHNOLOGIA
INDUSTRIAL BIOTECHNOLOGY
TECHNOLOGIA KOSMETYKÓW
TECHNOLOGIA ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIE CZŁOWIEKA
 

Podyplomowe

GOSPODARKA OBIEGU ZAMKNIĘTEGO W PRZEMYŚLE - STUDIA PODYPLOMOWE
MIKROBIOLOGIA, HIGIENA I JAKOŚĆ W PRZEMYŚLE SPOŻYWCZYM - STUDIA PODYPLOMOWE
NOWOCZESNE ŻYWIENIE I ZARZĄDZANIE W GASTRONOMII - STUDIA PODYPLOMOWE
STUDIUM KOSMETOLOGII - STUDIA PODYPLOMOWE
TECHNOLOGICZNE I JAKOŚCIOWE ASPEKTY PRODUKCJI CUKRU - STUDIA PODYPLOMOWE
TECHNOLOGIE NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

ul. Wólczańska 171/173

90-924 Łódź

tel. 42 631 34 00

e-mail: deanbiof@adm.p.lodz.pl

www.snack.p.lodz.pl

    • BIOGOSPODARKA ZRÓWNOWAŻONA

      Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów biogospodarka zrównoważona

      Biogospodarka zrównoważona to interdyscyplinarny kierunek o unikatowych celach i efektach kształcenia. Ideą kierunku studiów jest nie tylko przekazanie specjalistycznej wiedzy, ale przede wszystkim wykształcenie umiejętności kreatywnego myślenia ukierunkowanego na budowanie konkurencyjnej, innowacyjnej gospodarki opartej na technologiach wykorzystujących najnowsze osiągnięcia nauki i techniki.

      Kierunek biogospodarka zrównoważona został stworzony z uwzględnieniem sugestii przedstawicieli przemysłu na temat zmieniającego się rynku pracy i wymagań w stosunku do przyszłych absolwentów. Jest odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie na ekspertów z zakresu nowych uregulowań prawnych, ekonomii bioproduktu i procesów zachodzących w gospodarce.

    • BIOTECHNOLOGIA

      Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów biotechnologia

      Jeśli interesujesz się najnowszymi osiągnięciami biologii, chemii, farmacji, czy medycyny i do tego jesteś ambitny, a przede wszystkim chcesz się rozwijać – to studia na kierunku biotechnologia są właśnie dla Ciebie. Biotechnologia uważana jest za jedną z najbardziej innowacyjnych i strategicznych dziedzin nauki dla rozwoju gospodarczego oraz cywilizacyjnego.

      Na tym kierunku zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które umożliwią swobodne poruszanie się w interdyscyplinarnym obszarze, jakim jest biotechnologia. Poznasz tajniki biochemii, mikrobiologii, inżynierii genetycznej, biologii molekularnej, czy bioinformatyki. Konstrukcja programu kształcenia uwzględnia najnowsze rozwiązania technologiczne oraz osiągnięcia naukowe związane z biotechnologią.

       

      Wymagania rekrutacyjne

       


      Studia I stopnia

       

      W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Biotechnologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
      • Matematyka
      • Język obcy
      • Jeden przedmiot do wyboru spośród: fizyka, chemia, biologia

      Dowiedz się więcej

       


       


      Studia II stopnia

       

      Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Biotechnologia jest ocena wpisana w dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych oraz ocena z rozmowy kwalifikacyjnej.

       

      Dowiedz się więcej

    • EKOTECHNOLOGIE I BIOPROCESY

      Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów ekotechnologie i bioprocesy

      Ekotechnologie i bioprocesy to jedyny w Polsce interdyscyplinarny kierunek studiów oparty o ścisłą współpracę z przemysłem, łączący zagadnienia biotechnologii przemysłowej, inżynierii środowiska, gospodarki obiegu zamkniętego oraz ekoprojektowania. Powstał z myślą o osobach, które interesują się rozwiązaniami proekologicznymi, zielonymi technologiami, ochroną planety i klimatu, bioenergetyką oraz zrównoważonym rozwojem.

      Studiując ekotechnologie i bioprocesy, będziesz projektować i rozwijać linie technologiczne oraz stosować mikroorganizmy dla potrzeb ochrony środowiska naturalnego. Nabędziesz bezcennych w dobie „zero waste” umiejętności z zakresu zagospodarowania odpadów oraz technologii biotransformacji, a także poznasz innowacyjne sposoby wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

      Studia oraz praktyki przemysłowe pozwolą Ci na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do kształtowania strategii procesów przetwarzania odnawialnych zasobów naturalnych, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Nauczysz się także projektować nowe wyroby przemysłowe, żywność funkcjonalną, energię i biopaliwa. Nieobce staną Ci się także aspekty prawne i środowiskowe, które będziesz gotowy wykorzystać w praktyce.

       

    • INDUSTRIAL BIOTECHNOLOGY

      Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów industrial biotechnology

      Program jest realizowany w ramach Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności. Industrial Biotechnology jest kierunkiem prowadzonym całkowicie w języku angielskim, który łączy nauki biologiczne i techniczne w celu praktycznego wykorzystania zdolności enzymów, organizmów i komórek dla otrzymywania produktów o wartości dodanej.

      Industrial Biotechnology to kierunek dla osób, które interesują się wykorzystywaniem układów biologicznych, żywych organizmów oraz enzymów do tworzenia lub modyfikowania określonych produktów lub procesów technologicznych.

      Na tych studiach, poznając molekularne mechanizmy rządzące procesami zachodzącymi w żywych organizmach, oddziałujących na środowisko, student będzie potrafił skonstruować nowoczesne, ekologiczne bioprodukty, wytworzyć bioenergię i zaprojektować zrównoważone procesy w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, energetycznym i ochronie środowiska.

      Interdyscyplinarny program kształcenia został dobrze oceniony przez pracodawców z sektora life-science i pozwala studentowi tego kierunku na sprecyzowanie własnych zainteresowań oraz świadome podjęcie decyzji o dalszym rozwoju zawodowym.

      Wymagania rekrutacyjne

       


      Studia I stopnia

       

      W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Industrial biotechnology brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
      • Matematyka
      • Język angielski
      • Język obcy
      • Fizyka lub chemia lub biologia

      Dowiedz się więcej

       


       


      Studia II stopnia

       

      Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Industrial biotechnology jest ocena wpisana w dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych oraz ocena z rozmowy kwalifikacyjnej.

      Dowiedz się więcej

    • MENEDŻER ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIA

      Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów menedżer żywności i żywienia

      Jeśli chcesz organizować przedsięwzięcia w branży hotelarskiej i gastronomicznej, to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie. Wiedzę zdobędziesz od specjalistów z dwóch wydziałów Politechniki Łódzkiej: Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji.

      Dzięki temu zyskasz pogłębioną wiedzę z zakresu technologii żywności i żywienia, jak i zarządzania i marketingu. W przyszłości będziesz mógł zarządzać obsługą firm gastronomicznych z branży hotelarskiej, kateringowej, agroturystycznej, itp., a także przygotowywać ofertę handlową dla różnych grup odbiorców. Konstruowanie posiłków zgodnie z zaleceniami żywieniowymi i dietetycznymi nie będzie miało przed Tobą tajemnic.

      Z powodzeniem poprowadzisz produkcję gastronomiczną w oparciu o systemy kontroli jakości, a także pokierujesz pracą zespołu pracowników. A jeśli zdecydujesz się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, nie braknie ci kreatywności i wiedzy marketingowej, by skutecznie promować swoją firmę.

      Wymagania rekrutacyjne

       


      Studia I stopnia

       

      W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Menedżer żywności i żywienia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
      • Matematyka
      • Język obcy
      • Fizyka lub chemia lub biologia

      Dowiedz się więcej

    • TECHNOLOGIA KOSMETYKÓW

      Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów technologia kosmetyków
       

      Marzysz o pracy w laboratorium kosmetycznym, ale brakuje Ci wiedzy i doświadczenia?

      Chcesz otworzyć własną firmę kosmetyczną, ale nie wiesz jak to zrobić?

      A może komponujesz kosmetyki dla siebie, a planujesz zająć się tym zawodowo?

      Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałaś/-łeś twierdząco, mamy dla Ciebie propozycję. To studia II stopnia o profilu praktycznym na kierunku Technologia kosmetyków – pierwszym i wciąż jedynym takim w Polsce.

      Nauczymy Cię recepturowania oraz kompleksowej analizy kosmetyków. Dowiesz się jak zaplanować etapy procesu produkcyjnego oraz jak zadbać o efektywną dystrybucję gotowych produktów, a wszystko w zgodzie z obowiązującym w Polsce i Europie prawem kosmetycznym. Zdobytą wiedzę wykorzystasz podczas trzymiesięcznych praktyk zawodowych, oferowanych przez partnerów studiów – prestiżowe firmy z branży kosmetycznej.

      Niezależnie od tego czy jesteś po studiach inżynierskich czy licencjackich, dajemy Ci szansę zdobycia dyplomu magistra inżyniera w ciągu odpowiednio 3 lub 4 semestrów nauki.

      Oferujemy różnorodny system edukacji, obejmujący wykłady, ćwiczenia oraz seminaria, ale przede wszystkim liczne zajęcia laboratoryjne i projektowe, prowadzone przez wybitnych wykładowców, od lat ściśle współpracujących z branżą kosmetyczną.

      Tego typu interdyscyplinarne studia znajdziesz tylko na Politechnice Łódzkiej.

      Wymagania rekrutacyjne

       


      Studia II stopnia

       

      Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Technologia kosmetyków jest ocena wpisana w dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych oraz ocena z rozmowy kwalifikacyjnej.

       

      Dowiedz się więcej

    • TECHNOLOGIA ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIE CZŁOWIEKA

      Studia w Łodzi - Politechnika Łódzka - kierunek studiów technologia żywności i żywienie człowieka

      Interesują Cię sekrety żywności i odżywiania? Lubisz przeprowadzać eksperymenty i chciałbyś opracować zupełnie nowe produkty i procesy? Studia inżynierskie z zakresu technologii żywności i żywienia człowieka są dla Ciebie idealne! Zostaniesz inżynierem specjalistą w branży spożywczej, poznasz wszystkie zasady zdrowego żywienia!

      Duża ilość zajęć laboratoryjnych pozwoli Ci na zastosowanie zdobytej wiedzy teoretycznej oraz nabycie umiejętności praktycznych. Zostaniesz specjalistą w zakresie wytwarzania, utrwalania, przechowywania, analizy i oceny jakości surowców oraz produktów spożywczych.

      Poznasz tajniki technologii skrobi i cukiernictwa, piekarstwa, owocowych i warzywnych, produktów zapachowych i surowców kosmetycznych oraz wielu innych. Przechowywanie oraz dystrybucja żywności nie będą miały przed Tobą tajemnic. Poznasz zasady tworzenia, projektowania nowych produktów żywnościowych na rynku.

      Wymagania rekrutacyjne

       


      Studia I stopnia

       

      W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Technologia żywności i żywnienie człowieka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
      • Matematyka
      • Język obcy
      • Jeden przedmiot do wyboru spośród: fizyka, chemia, biologia

      Dowiedz się więcej

       


       


      Studia II stopnia

       

      Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Technologia żywności i żywienie człowieka jest ocena wpisana w dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych oraz ocena z rozmowy kwalifikacyjnej.

       

      Dowiedz się więcej

    • GOSPODARKA OBIEGU ZAMKNIĘTEGO W PRZEMYŚLE - STUDIA PODYPLOMOWE

      Dzięki naszej wieloletniej współpracy z przemysłem opartej na realizacji modelu gospodarki cyrkularnej i wdrażaniu innowacji studia te zapewniają zdobycie solidnej wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej funkcjonowania nowoczesnego przedsiębiorstwa w branżach: spożywczej, biotechnologicznej, farmaceutycznej, kosmetycznej i pokrewnych według zasad: trwałego i zrównoważonego rozwoju, gospodarki o obiegu zamkniętym, czystej produkcji oraz odpowiedzialności społecznej. Studia dedykowane są również dla jednostek instytucji państwowych związanych z gospodarką wodno-ściekową i odpadami oraz ochroną i monitoringiem środowiska.

      Dowiedz się więcej

    • NOWOCZESNE ŻYWIENIE I ZARZĄDZANIE W GASTRONOMII - STUDIA PODYPLOMOWE

      Uczestnik studiów podyplomowych zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu nowoczesnych technik stosowanych w produkcji gastronomicznej, projektowania nowych wyrobów i procesów produkcji żywności i potraw, najnowszych zasad żywienia, opracowywania diet zgodnie z zaleceniami żywieniowymi i dietetycznymi, trendów rozwoju produkcji spożywczej i gastronomicznej, organizacji i funkcjonowania przedsiębiorstw gastronomicznych i hotelarskich, zasad bezpieczeństwa żywności i systemów jakości żywności, zarządzania firmą z branży gastronomicznej i hotelarskiej, opracowania planów rozwoju i inwestycji firmy gastronomicznej i hotelarskiej, nowoczesnych działań promocyjnych i marketingowych, kierowania zespołem pracowników oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

      Dowiedz się więcej

    • STUDIUM KOSMETOLOGII - STUDIA PODYPLOMOWE

      Studia podyplomowe skierowane są do absolwentów wyższych uczelni, którzy pracują lub planują związać się z szeroko pojętym przemysłem kosmetycznym.
      Cel studiów:
      Przygotowanie  specjalistów dla przemysłu kosmetycznego i perfumeryjnego.

       

    • TECHNOLOGICZNE I JAKOŚCIOWE ASPEKTY PRODUKCJI CUKRU - STUDIA PODYPLOMOWE

      Uczestnik studiów podyplomowych zdobędzie w pogłębionym stopniu zaawansowaną wiedzę obejmującą szczegółowe zagadnienia związane z produkcją cukru takie jak technologia cukru, analityka cukrownicza z uwzględnieniem nowoczesnych technik analizy instrumentalnej, wykorzystanie produktów ubocznych i odpadów produkcyjnych jako użytecznego surowca, gospodarka wodno-ściekowa, gospodarka cieplna, pomiary i automatyka, dokumentacja techniczna, analiza statystyczna oraz systemy zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności włączając w to bezpieczeństwo mikrobiologiczne produktu.

      Dowiedz się więcej

    • TECHNOLOGIE NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

      Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z technologią produkcji piwa, wina, spirytusu surowego/destylatu rolniczego, spirytusu rektyfikowanego oraz napojów spirytusowych (m. in. wódek), z uwzględnieniem aspektów mikrobiologicznych produkcji napojów alkoholowych (drobnoustroje wykorzystywane do prowadzenia fermentacji alkoholowej i stawianie im wymagania, źródła zakażeń mikrobiologicznych i ich konsekwencje), nowoczesnych technik analitycznych, jak również metod analizy sensorycznej napojów alkoholowych. Ponadto celem studiów jest przekazanie wiedzy dotyczącej aspektów prawnych i ekonomicznych produkcji napojów alkoholowych.

      Dowiedz się więcej

 

 

łódź akademicka