Previous Frame

 

DRZWI OTWARTE ŁODZI AKADEMICKIEJ 2018

25 kwietnia 2018r o godzinie 09.30 w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej  (al. Politechniki 10) odbędzie się VIII edycja „Drzwi Otwartych Łodzi Akademickiej”.

To jedno z większych i istotniejszych przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu „Łódź Akademicka”, integrujące łódzkie środowiska szkolne i uniwersyteckie, tworzące przestrzeń ku spotkaniu wokół rozmów o zawodowej przyszłości młodych dorosłych, którzy właśnie teraz stoją przed niełatwym wyborem swojej dalszej edukacyjnej drogi.

W organizację wydarzenia, tradycyjnie zaangażowane są Miasto Łódź, Stowarzyszenie Inicjatyw Studenckich oraz trzy największe lokalne uczelnie: Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka i Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Podczas Drzwi Otwartych licealiści

z regionu łódzkiego będą mieli szansę na zapoznanie się z aktualną ofertą edukacyjną,
by w pełni świadomie wybrać Łódź jako miasto sprzyjające przyszłym odkryciom – zarówno naukowym, akademickim, jak i tym codziennym, związanym z poznawaniem siebie i świata.

Na tegoroczne Drzwi Otwarte Łodzi Akademickiej przyjedzie ponad 500 licealistów z 5 miast województwa łódzkiego: Bełchatowa, Sieradza, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi. Część oficjalna rozpocznie się o godzinie 09.30.

Licealiści zostaną przywitani przez władze Miasta Łodzi, rektorów łódzkich uczelni, a także przedstawicieli firm zlokalizowanych i działających w Łodzi. Dla przyszłych absolwentów szkół średnich będzie to okazja do rzetelnego rozejrzenia się na łódzkim rynku pracy. Dzięki temu będą w stanie zaktualizować lub powołać do życia plany związane z wyborem kierunku studiów, który może okazać się dla nich furtką do rozwijania kariery w wymarzonym miejscu pracy, w mieście wielu możliwości i perspektyw.

Po części oficjalnej autokary rozwiozą młodzież na 3 największe łódzkie uczelnie by tam, wspólne z profesorami i studentami, zapoznali się z kampusami, kadrą dydaktyczną, oraz warunkami studiowania na danej uczelni – infrastrukturą i wyposażeniem wydziałów oraz mniej uchwytnym, ale równie istotnym klimatem miejsc wyznaczonych

na akademickiej mapie Łodzi, z którymi zwiążą się być może na kilka studenckich lat już jako adepci konkretnych kierunków.

 

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Łodzi z zadania „Łódź naukowa, Łódź akademicka 2018”

 

 

łódź akademicka