Previous Frame

 

Trwają zapisy na Corning Academy – amerykańska firma celuje w łódzkich studentów

Bezpłatne warsztaty na Politechnice Łódzkiej w ramach cyklu Corning Academy to szansa nie tylko na poznanie metodologii zarządzania projektami DMAIC, ale też okazja, aby dostać się na staż do amerykańskiej firmy. Zapisy na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek 28 listopada w godz. 10.00-13.00 prowadzone są drogą elektroniczną: https://corning-zarzadzanie-prrojektami.questionpro.com.

 

Cykl Corning Academy startuje już 28 listopada o godz. 10:00 w Sali Rady Wydziału w budynku A18 na pierwszym piętrze. Tematem pierwszego spotkania będzie zarządzanie projektami – poprowadzi je kierownik działu inżynieryjnego, Katarzyna Adamowicz wraz ze swoim zespołem. W ramach warsztatów studenci poznają praktyczne wykorzystanie metodologii DMAIC na konkretnych przykładach biznesowych. Nowe umiejętności będą mieli okazję sprawdzić podczas zadań w grupach. Oprócz zdobycia wiedzy merytorycznej warto wziąć udział w Corning Academy, ponieważ firma prowadzi rekrutację na programy stażowe, a celem warsztatów jest znalezienie najlepszych talentów. „Współpraca z Politechniką Łódzką jest dla nas kluczowa, ponieważ to właśnie z tej uczelni rekrutujemy młodych inżynierów do pracy w Corning. Chcemy pokazać młodym ludziom, że po ukończeniu studiów wcale nie muszą wyjeżdżać z Łodzi, ponieważ tutaj również czekają na nich atrakcyjne oferty pracy przy innowacyjnych projektach” – mówi Marek Gagis, dyrektor zakładu Corning.

 

Staż w dziale Badań i Rozwoju Corning

Wśród aktualnych ofert dla studentów, Corning poszukuje stażystów do działu R&D, który w tym roku świętuje swój jubileusz. „W ubiegłym roku globalną siecią IP przesłano 1.2 ZB (zettabajtów) danych, a liczba urządzeń podłączonych do sieci w 2021 roku przekroczy 27 miliardów, czyli więcej niż trzykrotność ziemskiej populacji. Przesyłanie tak dużej ilości informacji jest możliwe dzięki światłowodom, których metodę produkcji opracował Corning. Włókno szklane o średnicy zbliżonej do ludzkiego włosa pozwala przesłać tyle samo informacji, co 400 tysięcy skrętek miedzianych i właśnie technologiami światłowodowymi zajmują się inżynierowie pracujący w dziale Badań i Rozwoju w oddziale w Strykowie. Podczas 10 lat naszej działalności uzyskaliśmy ponad 40 międzynarodowych patentów, a kolejne 50 aplikacji oczekuje w Urzędzie Patentowym” – mówi dr inż. Grzegorz Tosik, menedżer w Dziale Badań i Rozwoju.

 

O firmie:

Corning jest liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. Od wielu lat współpracuje z Politechniką Łódzką, angażując się w kształcenie przyszłych inżynierów. Firma prowadzi działania w obrębie różnorodności, promując kobiety na inżynierskich stanowiskach poprzez akcję „Dziewczyny na Politechniki”. W tym roku Amerykańskie przedsiębiorstwo po raz pierwszy zostało sponsorem charytatywnej, biznesowej sztafety – Łódź Business Run. 

 

 

łódź akademicka