zarządzanie studia politechnika łódzka

Zarządzanie – Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka to 45 kierunków studiów. Jednym z nich jest Zarządzanie, prowadzone na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji.

Studia na kierunku Zarządzanie na Politechnice Łódzkiej pozwalają na zdobycie wiedzy humanistyczno- menedżerskiej w połączeniu z dyscyplinami technicznymi i praktyką oraz poznanie zagadnień związanych z psychologią, historią gospodarczą, etyką, finansami, zarządzaniem kadrami, marketingiem i logistyką. Nauka obejmuje szeroki zakres kształcenia w zakresie funkcjonowania przedsiębiorstwa, aspektów finansowych oraz marketingowych.

Studenci pierwszego stopnia kształcą się na następujących specjalnościach: Finanse i rachunkowość, Zarządzanie małą i średnią firmą, Zarządzanie sprzedażą oraz Zarządzanie zasobami ludzkimi. Na drugim stopniu pojawią się nowe specjalności. Są to: Zarządzanie projektami, Doradztwo w biznesie, Biznes międzynarodowy, Doskonalenie pracy menedżera.

Zajęcia umożliwiają zdobycie umiejętności w zakresie rozwiązywania problemów, zarówno technicznych jak i menedżerskich w przedsiębiorstwach, bankach, firmach konsultingowych, usługowych, czy organizacjach non- profit.

Okres rekrutacji na studia to czas, w którym kandydaci zadają wiele pytań odnośnie przyszłych kierunków kształcenia. Jakie ma Zarządzanie na Politechnice Łódzkiej opinie? Magda, studentka drugiego stopnia mówi:

„To nie są studia dla każdego. Jeśli chcesz spokojnie przesiedzieć kilka lat, uzyskać dyplom i opuścić uczelnię, to nawet przez chwilę nie zastanawiaj się nad Zarządzaniem. Zawsze myślałam, że jestem ambitna i pracowita. Studia pokazały, że muszę dać z siebie jeszcze więcej.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując kierunek zarządzanie na Politechnice Łódzkiej:

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • rozwiązywania problemów technicznych i menedżerskich,
  • zarządzania bezpieczeństwem pracy,
  • ochrony własności intelektualnej

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po studiach na kierunku Zarządzanie:

Absolwent Politechniki Łódzkiej, kierunku Zarządzanie znajdzie zatrudnienie:

  • w strukturach firm międzynarodowych,
  • krajowych organizacjach gospodarczych,
  • administracji samorządowej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze*:

Biletem wstępu na studia na kierunku Zarządzanie na Politechnice Łódzkiej jest tzw. konkurs świadectw. Przedmioty kwalifikacyjne to matematyka i język obcy. 

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj