Chemia budowlana Politechnika Łódzka

Chemia budowlana – Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka to znacząca uczelnia techniczna, oferująca kandydatom szeroki wachlarz kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Chemia budowlana, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Chemia budowlana na Politechnice Łódzkiej realizowany jest na Wydziale Chemicznym. Celem kształcenia jest przekazanie bogatej wiedzy z zakresu problematyki wytwarzania i wykorzystania nowoczesnych materiałów budowlanych, energooszczędnych i przyjaznych środowisku naturalnemu, w duchu rozwoju zrównoważonego. Studenci uczą się posługiwać wiedzą, szczególnie w obszarze projektowania, modyfikacji, wytwarzania oraz analityki produktów chemicznych stosowanych w przemyśle budowlanym.

Studia na kierunku Chemia budowlana na Politechnice Łódzkiej nie dzielą się na specjalności, a na liście przedmiotów do zaliczenia w toku nauki znajdują się, między innymi, takie zagadnienia jak: chemia organiczna, termodynamika techniczna, materiały funkcjonalne, inżynieria chemiczna, zaawansowane metody badań materiałów, fizykochemia ciała stałego, urządzenia w przemyśle materiałów budowlanych. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Chemii budowlanej mogą wykorzystać w przedsiębiorstwach przemysłowych, jednostkach samorządowych, w szeroko pojętym budownictwie.

Którą uczelnię wybrać? Na który kierunek kształcenia się zdecydować? Czy szkoła wyższa, którą zamierzam wybrać spełni moje edukacyjne oczekiwania? Podobnych pytań kandydaci na studia zadają wiele, by podjęcie decyzji o wyborze studiów nie spędzało sen z powiek. Jakie ma Politechnika Łódzka opinie? Piotrek, student Chemii budowlanej mówi:

„Politechnika Łódzka to bardzo dobra uczelnia, nastawiona na kształcenie praktyczne. To dla mnie najważniejsza sprawa na studiach, by zdobywać wiedzę praktyczną, rzeczywistą, taką, na której można oprzeć późniejsze życie zawodowe.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Chemię budowlaną na Politechnice Łódzkiej:

Absolwent Chemii budowlanej na Politechnice Łódzkiej posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • technologii wytwarzania materiałów budowlanych,
  • metod badań materiałów,
  • zagospodarowania surowców wtórnych w budownictwie,
  • zarządzania w zakładach produkcyjnych,
  • metod badania oraz atestacji i certyfikacji wyrobów,
  • obsługi specjalistycznego oprogramowania i komputerowych baz danych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Chemia budowlana:

Absolwent kierunku Chemia budowlana na Politechnice Łódzkiej znajdzie zatrudnienie w:

  • przedsiębiorstwach przemysłowych, produkujących na potrzeby budownictwa,
  • instytutach badawczo- rozwojowych,
  • przedsiębiorstwach zajmujących się recyklingiem,
  • jednostkach samorządowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Najważniejszymi przedmiotami w procesie kwalifikacyjnym na kierunek Chemia budowlana są matematyka i język obcy. W gronie przedmiotów do wyboru znajdują się fizyka i chemia. 

 

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 



# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia chemiczne wybrać

Studia na kierunku Chemia budowlana - wszystko co musisz wiedzieć

Studia chemiczne w Łodzi

Politechnika Łódzka kierunki

Jakie są kierunki chemiczne w Łodzi

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Chemicznym PŁ