Previous Frame

WYSTARTOWAŁA KAMPANIA PROMUJĄCA  ŁÓDŹ AKADEMICKĄ

„Łódź Akademicka” wypłynęła na szerokie wody, aby dotrzeć do każdego maturzysty i studenta. Nie jest to zwykła jednostka pływająca. To statek, który na swoim pokładzie przewozi wiedzę oraz pomysły, i dzieli się nimi z tymi, którzy już niedługo będą obierać dalszą drogę edukacji i kariery zawodowej.

Już po raz czternasty wystartował projekt, którego głównym założeniem jest promocja miasta- ciekawego, różnorodnego i mającego wiele do zaoferowania młodym, zdolnym i pomysłowym. Inicjatywa skierowana do licealistów i studentów ma nie tylko zwrócić uwagę na możliwości nauki i rozwijania umiejętności, lecz także wskazać dokładne miejsca, w których wspomniane umiejętności będzie można wykorzystać.

Studia to rzecz zmienna. Można zapytać rodziców, czy innych członków rodziny na czym polega ich proces, ale odpowiedzi będą wyłącznie ciekawostką i pewnym wspomnieniem, gdyż niemal każdego roku zmieniają się warunki, zasady rekrutacji, nie mówiąc o programach nauczania. Podobnie wygląda sfera rynku pracy, praktyk zawodowych i staży. Idąc dalej, nietrudno odgadnąć, że zmieniły się także koszty utrzymania, formy wypoczynku, ceny akademików, czy oferta kulturalna. Dlatego twórcy „Łodzi Akademickiej” dbają, aby zainteresowani mogli w jednym miejscu odnaleźć aktualne wiadomości na wszystkie istotne tematy.

Do czerwca przyszłego roku wszyscy, którzy wejdą na pokład „Łodzi Akademickiej” w jednym miejscu odnajdą sześć uczelni, ich oferty dydaktyczne, kilkudziesięciu pracodawców, liczne wskazówki związane z nauką i życiem w mieście, a także wiele pomysłów na to, w jaki sposób rozpocząć i rozwijać karierę zawodową. „Łódź Akademicka” to nie tylko drukowany magazyn i aktualizowana baza informacji. To projekt- drogowskaz, który dostępny jest dla każdego, także po wejściu na stronę internetową:www.lodzakademicka.info. Pomysłodawcy zapraszając do Łodzi, dają wyraźny sygnał, że miasto nie bez przyczyny położone jest w centrum kraju. „Łódź Akademicka” to Wasz przewodnik. Łódź to Wasze miasto.

 

 

 

łódź akademicka