Previous Frame

POLITECHNIKA ŁÓDZKA NIE ZWALNIA TEMPA – NOWE KIERUNKI STUDIÓW!

Rok akademicki 2018/2019 na Politechnice Łódzkiej to rok innowacji, zmian i dodatkowych programów kształcenia. Uczelnia zaskakuje nowymi kierunkami studiów i edukacyjnymi możliwościami rozwoju. Aplikuj - rekrutacja trwa!

Jesteś na bieżąco z trendami kulinarnymi i potrafisz wskazać popisowe danie Gordona Ramsaya? Wiesz, na czym polega różnica między grillem a barbecue? Zamiast liczyć owce przed snem, robisz sobie powtórkę z tablicy Mendelejewa, a w przerwie między codziennymi zajęciami zastanawiasz się, jak usprawnić działanie okrętów podwodnych? Jeśli na wszystkie lub część pytań odpowiedziałeś twierdząco, studia na nowych kierunkach łódzkiej uczelni są dla Ciebie.

Wydział Chemiczny uruchamia analitykę chemiczną z limitem 115 miejsc. W programie studiów znajduje się mnóstwo zajęć laboratoryjnych, projektów oraz seminariów, które nie tylko skupiają się na bezpiecznym stosowaniu wyrobów chemicznych, ale przede wszystkim promują zrównoważony rozwój w myśl eko. Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności postawił na nowoczesny kierunek menedżer żywności i żywienia, na który w obecnej rekrutacji planuje przyjąć 60 osób. Studenci będą mieli okazję poznać tajniki marketingu, zarządzania, planowania, organizacji i realizacji działań związanych z branżą gastronomiczną oraz hotelarską, jak również zdobyć niezbędną wiedzę z zakresu żywienia i żywności. Na Wydziale Elektrotechniki, Elektryki, Informatyki i Automatyki zorganizowano anglojęzyczny program kształcenia na kierunku elektrotechnika – electrical engineering z limitem 25 miejsc. Opcja studiów w całkowicie międzynarodowym środowisku, perspektywa wyjazdów akademickich za granicę i praktyczne doświadczenie m.in. w zakresie internetowych technik przesyłania i akwizycji danych pozwolą studentom na bezproblemowy start w życiu zawodowym.

Ponadto Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji uruchamia studia dualne w trybie niestacjonarnym na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, włączając w program kształcenia płatny staż w przedsiębiorstwie.

Politechnika Łódzka rozszerzyła również specjalności na kierunku architektura - studenci mają do wyboru architekturę, architekturę wnętrz oraz architecture (wariant anglojęzyczny), a także w ramach kierunku włókiennictwo i przemysł mody - projektowanie i technologia odzieży w przemyśle mody i dla celów technicznych, projektowanie i technologia tekstyliów technicznych i dla przemysłu mody i projektowanie procesów chemicznych we włókiennictwie i przemyśle mody.

Kandydaci mogą składać dokumenty w biurze rekrutacyjnym Politechniki Łódzkiej od 4 czerwca do 16 lipca. Listy osób zakwalifikowanych na poszczególne kierunki zostaną opublikowane 26 lipca.


+ WSZYSTKIE KIERUNKI NA PŁ

 

 

łódź akademicka