Previous Frame

Łódź Akademicka otwiera swoje drzwi przed licealistami

Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej gościła ponad 500 licealistów z województwa łódzkiego. W nowoczesnym Centrum Sportowym uczniowie wzięli udział w Inauguracji Drzwi Otwartych Łodzi Akademickiej. Bo to właśnie cała Łódź Akademicka – „Medyk”, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, a także przedstawiciele pracodawców, programu „Młodzi w Łodzi” oraz Prezydent Miasta Łodzi  Hanna Zdanowska – wspólnie przekonywali, że to właśnie Łódź jest miastem, z którym warto związać swoją przyszłość. I to nie tylko tą najbliższą. 
 
Podczas Drzwi Otwartych uczniowie z Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Sieradza, Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi mieli okazję odwiedzić różne wydziały łódzkich uczelni, wziąć udział w konkursie z nagrodami oraz dowiedzieć się więcej o mieście, w którym studiowali między innymi Andrzej Wajda, Marek Belka, duet Paprocki & Brzozowski czy Tatiana Okupnik. Mieście z charakterystycznym klimatem, a jednocześnie stale zmieniającym swoje oblicze. – Chociaż teraz jest strasznie rozkopana, to Łódź naprawdę mi się podoba – mówił jeden z licealistów z I LO w Bełchatowie. Jednak te rozkopy są nieodłącznym elementem ewolucji, która sprawia, że w Łodzi żyje i studiuje się coraz lepiej. Tej ewolucji poddały się również łódzkie uczelnie, które stale dostosowują się do wymagań współczesnych studentów oraz przede wszystkim rynku pracy.
 
Wykształcenie wyższe jest waszą bramą do sukcesu. Wiadomo jednak, że nauka to nie wszystko, dlatego oddaliśmy do waszego użytku nowe Centrum Sportowo-Dydaktyczne. Dbamy o to, by stale zmieniać się na lepsze.
 
Dostrzegają to i doceniają uczniowie, którzy chcą studiować w Łodzi. – Nawet gdybym stąd nie był, i tak wybrałbym się na tutejszy Uniwersytet Medyczny – mówi Igor Jeromin z jednego z łódzkich liceów. Na studia medyczne w Łodzi chce wybrać się także Karolina i Sandra z Bełchatowa. Karolina myśli o dietetyce albo fizjoterapii, a Sandra chciałaby związać swoją karierę zawodową z medycyną sądową. Licealiści zwracają również uwagę na wygląd łódzkich uczelni. Wrażenie robią na nich nowe budynki Wydziału Filologicznego czy Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
 
Miasto Łódź i Stowarzyszenie Inicjatyw Studenckich – które już po raz ósmy zorganizowało Drzwi Otwarte – zadbały o to, aby licealiści oprócz oferty edukacyjnej poznali także inne przedsięwzięcia skierowane do studentów. O tym, że Łódź jest miastem, które naprawdę podejmuje różnorodne działania, aby ułatwić życie w trakcie studiów i zachęcić do studiowania właśnie tutaj, świadczy między innymi unikatowy w skali kraju program „Młodzi w Łodzi”, o którym podczas spotkania z licealistami opowiadał Adam Pustelnik: – „Młodzi w Łodzi” to między innymi programy stypendialne, portal praktyk i staży, szkolenia czy nasza karta rabatowa dla każdego chętnego studenta, z którą zapłacicie taniej za kurs językowy, prawo jazdy, w restauracji, fitness klubie i wielu innych miejscach. Współpracujemy z pracodawcami, jednak jeśli sami chcielibyście być swoimi szefami, możecie wziąć udział w naszym konkursie „Pomysł na biznes”. Każde nasze działanie podejmujemy po to, abyście poczuli się w Łodzi jak najlepiej.
 
– Zachęcam Was do tego, żebyście wybrali Łódź. Wybrali ją na studia, na pracę, na założenie rodziny, bo naprawdę jest tego warta – mówiła do licealistów Hanna Zdanowska. Łódź jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. Na uczelniach publicznych i prywatnych kształci się około 80 tysięcy studentów. To jedynie potwierdza to, o czym przekonywała prezydent miasta. O akademickiej Łodzi słyszy się nie tylko w całej Polsce, ale i na świecie. Stale rośnie liczba studentów zagranicznych, którzy wybierają Łódź w programach wymiany studenckiej. Tegoroczni maturzyści pierwszy egzamin maturalny napiszą już 4 maja. O ich wynikach dowiedzą się dwa miesiące później i będą mieli niewiele czasu na podjęcie bardzo ważnej decyzji – gdzie iść na studia. Życzymy im powodzenia na maturze i dokonania wyboru, o którym za parę lat będą mogli pomyśleć: to był strzał w dziesiątkę!
 
Projekt Drzwi Otwarte Łodzi Akademickiej dofinansowany został z budżetu Miasta Łodzi.
 
 

 

 

łódź akademicka